Nejlepší dovolená v životě

eHola hola,

mé jméno je Eva a na Kubě jsem strávila nejlepší dovolenou v životě. Je tomu už pár let, ale stále na ni vzpomínám s úsměvem na tváři a krásnými vzpomínkami. Ubytovaná jsem byla ve Varaderu, ale po Kubě jsem měla možnost cestovat. Proto Vám, kteří se chystáte vycestovat na taneční dovolenou na Kubu, bych ráda doporučila místa, které stojí určitě za zhlédnutí, a je na Vaši volbě a času, které si vyberete.

Mimo vášnivé salsy a romantické bachaty, protančených večerů v těch pravých kubánských klubech na které se určitě všichni moc těšíte, určitě stojí za procházku hlavní město Havana. Je to historické město se spoustou krásných památek koloniální architektury. Doporučuji navštívit továrnu na výrobu doutníků Fábrica de Tabacos Partagás, kde můžete vidět pravou ruční výrobu doutníků a doutníky si i zakoupit, muzeum rumu Havana Club s degustací lahodného kubánského rumu, také hotel Ambos Mundos s pokojem Ernesta Hemingwaye a v přízemí známou světovou restauraci La Bodequita del Medio ve kterém můžete vidět obrazárnu a ochutnat to nejlepší Mojito na Kubě a další známé kubánské míchané nápoje nebo výborný samotný kubánský rum různého stáří.

b

Mezi další krásy Havany, které mohu vřele doporučit, patří určitě havanský Capitol, náměstí Las Armas s koloniálními paláci a bývalým prezidentským palácem. Velmi oblíbená je také pobřežní třída Malecón s přístavní hrází, mořskými lázněmi, ve kterých se místní lidé koupou.

Pokud si budete chtít ještě více obohatit Vaši taneční dovolenou, určitě navštivte i další místa, které Vám Kuba může nabídnout. Já měla možnost mimo prohlídku Havany navštívit překrásný ostrůvek Cayo Blanco s nejjemnějším pískem na Kubě a pláží, kde si připadáte opravdu jako v ráji. Na ostrůvek se dostanete katamaránem a můžete ho spojit s návštěvou mořského delfinária. Také zátoka sviní, indiánská vesnice nebo krokodýlí farma je zárukou opravdu hezkého výletu, na který jen tak nezapomenete.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vyzkoušejte nejen známé kubánské nápoje, ale i kubánskou kuchyni. Obvyklé menu kubánské kuchyně začíná ovocným salátem s čerstvého ovoce, typická je hustá polévka (frijoles negros), jako hlavní chod je podáváno kuřecí nebo vepřové maso, přílohou bývá nejčastěji rýže s tmavými fazolemi (moros y cristianos) nebo kubánské sladké brambory (boniatos). Já měla ve svém hotelu v programu all inclusive i možnost výběru z jídelního lístku typicky kubánské kuchyně a většinu jídel jsem tak vyzkoušela. K pití jsem si zamilovala čerstvý džus z tropického ovoce guave a guarapo, což je typický kubánský nápoj lisovaný z cukrové třtiny podávaný s ledem. Kubánskou kuchyni mohu jen doporučit.

Co se týče Kubánců a jejich způsobu života mohu potvrdit, že vůči cizincům jsou obecně vstřícní, pohostinní, milí a pohodoví. V životě je pro ně důležitá rodina, jsou většinou neustále pozitivně naladěni a mají spoustu energie. 🙂 Za celou dobu mého pobytu na Kubě jsem nepotkala nikoho bez úsměvu na tváři. Kuba je poměrně bezpečná destinace, díky sousedským vztahům mezi Kubánci, kriminalita tu není vysoká, i když dát si pozor je nutné.

a

O Kubáncích je známé, že se umí dobře bavit návštěvou nočního klubu, koncertu, ale také sportováním (nejoblíbenější sport na ostrově je baseball).

Pokud si vyberete strávit taneční dovolenou na Kubě, určitě nebudete litovat. Stejně jako já před svým odjezdem na dovolenou na Kubu váhala, zda je to dobrá volba, Kuba mě nezklamala a věřím, že si ji zamilujete stejně jako já. 🙂

                                                                                                                        Eva Hrbková